Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Pistolety paliwowe

Typ ZVA 4.x

 
p1.jpgPistolet ZVA Slimline to automatyczny nalewak do paliw ciekłych przystosowany do współpracy ze wszystkimi obecnie produkowanymi dystrybutorami paliw. Wyposażony jest on w dźwignie umożliwiającą blokadę spustu na jednej z trzech pozycji, odpowiadających jednej z trzy szybkości wydawania paliwa (1/3, 2/3 i 3/3 wydajności maksymalnej). Dzięki automatycznemu zaworowi bezpieczeństwa nalewanie paliwa zostaje automatycznie przerwane z chwilą napełnienia zbiornika, upadku pistoletu oraz w przypadku ustawienia lub trzymania pistoletu wylewką do góry. Pistolet posiada przyłącze obrotowe w różnych opcjach gwintu zewnętrznego lub wewnętrznego jednak najczęściej jest stosowany w opcji z gwintem wewnętrznym 1” BSP. Uchwyt pistoletu EK 138 wykonany jest z wytrzymałego na działanie paliw i olei tworzywa sztucznego PVC, który zapewnia użytkownikowi odpowiedni komfort i ergonomię pracy.
W zależności od typu dystrybutora pistolet zaopatrzony jest w odpowiedni rodzaj uchwytu, umożliwiający bezproblemowe odwieszanie i zamykanie pistoletu w kieszeni. W tym celu przy zamawianiu należy dokładnie określić typ oraz model dystrybutora z którym ma współpracować pistolet. W zależności od wydawanego paliwa pistolet wyposażany jest w odpowiedniego koloru osłonę ochronną EK144.
Wersje:
ZVA 4.1 R – Pistolet z wylewką DN 16 do paliw bezołowiowych.
ZVA 4.1 R/U – Pistolet z wylewką DN 19 do paliwa uniwersalnego.
ZVA 4.1 TFS – Pistolet z wylewką DN 19 do oleju napędowego.
 
 

Typ ZVA GR

Pistolet ZVA 200 GR to automatyczny nalewak do paliw ciekłych przystosowany do współpracy ze wszystkimi obecnie produkowanymi dystrybutorami paliw wyposażonych w system odzysku opar.
Wyposażony jest on w dźwignie umożliwiającą blokadę spustu na jednej z trzech pozycji, odpowiadających jednej z trzy szybkości wydawania paliwa (1/3, 2/3 i 3/3 wydajności maksymalnej). Dzięki automatycznemu zaworowi bezpieczeństwa nalewanie paliwa zostaje automatycznie przerwane z chwilą napełnienia zbiornika, upadku pistoletu oraz w przypadku ustawienia lub trzymania pistoletu wylewką do góry. Pistolet posiada przyłącze z gwintem wewnętrznym M 34 x 1,5.Uchwyt pistoletu EK 108 wykonany jest z wytrzymałego na działanie paliw i olei tworzywa sztucznego PVC, który zapewnia użytkownikowi odpowiedni komfort i ergonomię pracy.
W zależności od typu dystrybutora pistolet zaopatrzony jest w odpowiedni rodzaj uchwytu, umożliwiający bezproblemowe odwieszanie i zamykanie pistoletu w kieszeni. W tym celu przy zamawianiu należy dokładnie określić typ oraz model dystrybutora z którym ma współpracować pistolet. W zależności od wydawanego paliwa pistolet wyposażany jest w odpowiedniego koloru osłonę ochronną EK104.
W naszym kraju najczęściej stosowane są osłony w kolorze zielonym. Pistolet wyposażony jest w wylewkę do paliwa bezołowiowego ER 130 o średnicy 21 mm.
Wersje:
ZVA 200 GR – Pistolet bez zaworu odzysku opar.
ZVA 200 GRV3 – Pistolet z zaworem „On/ Off” odzysku opar GV3 (z elektr. systemem odzysku).
ZVA 200 GRVP – Pistolet z proporcjonalnym zaworem odzysku opar GVP (z mech. systemem odzysku).
 
 

Typ ZVA 25.x

 
p3.jpgPistolet ZVA 25 to automatyczny nalewak do paliw ciekłych przystosowany do współpracy ze wszystkimi obecnie produkowanymi dystrybutorami paliw.
Wyposażony jest w dźwignie umożliwiającą blokadę spustu na jednej z trzech pozycji, odpowiadających jednej z trzech szybkości wydawania paliwa (1/3, 2/3 i 3/3 wydajności maksymalnej). Dzięki automatycznemu zaworowi bezpieczeństwa nalewanie paliwa zostaje automatycznie przerwane z chwilą napełnienia zbiornika, oraz w przypadku ustawienia pistoletu wylewką do góry. Pistolet posiada przyłącze z gwintem wewnętrznym 1” BSP. Pistolet przystosowany jest do pracy z wężem DN 25 (1”). Posiada wylewkę ER 381 o długości 226 mm i średnicy DN 25.
W zależności od typu dystrybutora pistolet zaopatrzony jest w odpowiedni rodzaj uchwytu, umożliwiający bezproblemowe odwieszanie i zamykanie pistoletu w kieszeni. W tym celu przy zamawianiu należy dokładnie określić typ oraz model dystrybutora z którym ma współpracować pistolet. Pistolet wyposażany jest w osłonę ochronną EK104.
 
 

Typ ZVA 32.x

 
p4.jpgPistolet ZVA 32 to automatyczny nalewak do paliw ciekłych przystosowany do współpracy ze wszystkimi obecnie produkowanych dystrybutorów paliw.
Wyposażony jest on w dźwignie umożliwiającą blokadę spustu na jednej z trzech pozycji, odpowiadających jednej z trzy szybkości wydawania paliwa (1/3, 2/3 i 3/3 wydajności maksymalnej). Dzięki automatycznemu zaworowi bezpieczeństwa nalewanie paliwa zostaje automatycznie przerwane z chwilą napełnienia zbiornika, oraz w przypadku ustawienia lub trzymania pistoletu wylewką do góry. Pistolet posiada przyłącze z gwintem zewnętrznym R 1 1/2”. Pistolet przystosowany jest do pracy z wężem DN 32 (1 1/2”). Posiada on wylewkę ER 312 o średnicy DN 32.
W zależności od typu dystrybutora pistolet wyposażony jest w odpowiedni rodzaj uchwytu, umożliwiający bezproblemowe odwieszanie i zamykanie pistoletu w kieszeni. W tym celu przy zamawianiu należy dokładnie określić typ oraz model dystrybutora z którym ma współpracować pistolet. Pistolet wyposażany jest w osłonę ochronną EK 324 w kolorze czarnym.
 
 

Marki Grupy ORLEN