Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Osiągnięcia Grupy Biegowej OCS w III Opolskim Maratonie

20-05-2013  Aktualności

​       Niedawno nasi zawodnicy przygotowywali się do biegu w Trzecim Opolskim Maratonie, a dziś mają go już za sobą. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło, a niektórzy biegacze mogli liczyć nawet na mały ochładzający prysznic na swojej drodze do celu.

 
      
       Sztafeta w składzie: Bartłomiej Buczarski, Bartłomiej Kozłowski, Piotr Waszczuk i Marcin Kamiński, jak na swój pierwszy występ spisała się znakomicie plasując się w połowie stawki na 17 startujących zespołów. Konkurencję wygrała reprezentacja Toyoty Szic Opole, uzyskując w sumie czas 01:21:44 (4x5300m). Swoją wygraną przekazała na leczenie Ani i Dawida Schutz, dzieci z porażeniem mózgowym.
Przypominam, że celem startu naszej sztafety była zbiórka pieniędzy dla małego Bartka Orzechowskiego. Bieg się zakończył, ale zbiórka nadal trwa i można się przyłączyć - link. Kompletną tabelę wyników sztafet firmowych można zobaczyć tutaj.
 
      
      
       W takim upale nie lada wyczynem jest przebiegnięcie dystansu ponad 42km, czego dokonał nasz jedyny maratończyk Bartłomiej Buczarski, uzyskując czas 04:19:26.  Jesteśmy pod wrażeniem, bo niewielu z nas dobiegłoby pewnie do mety.
 
       Na podium Maratonu stanęli dwaj Kenijczycy Joel Komen i Allan Ndiwa. Trzecie miejsce uzyskała Białorusinka Halina Karnatsevich. Tabelę wyników Maratonu znajdziecie tutaj. Transmisja z biegu na antenie TVP Sport 26.05.2013, o godz 14:15.
 
P1610060_m.jpg
      
       Jak powiedziała Barbara Bush "Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym." Nasi reprezentanci włożyli swój wysiłek i poświęcili czas. Może za rok więcej nas stanie do walki o lepsze jutro dla tych, którzy są w gorszej sytuacji od nas.

 

Autor: Anna Wnuk

bieg, charytatywny, maraton, OCS

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN